sobota, 2 września 2017

58/2017 Robert Langdon kontra masoni

W oczekiwaniu na piątą odsłonę przygód profesora Roberta Langdona postanowiłam przypomnieć sobie jego wcześniejsze perypetie.
Pewnie zastanawiacie się którą część wybrałam.
Zdradzę, że nie będzie to żadna z dotąd zekranizowanych powieści. Co więcej, jest to jedyna książka z tej serii, która nie doczekała się premiery na wielkim ekranie do chwili obecnej. Może kiedyś to nastąpi, mam taką nadzieję.
Fani twórczości Dana Browna, a w szczególności profesora Langdona, zapewne domyślili się już o jakiej książce mowa. Pozostałym już ujawniam, o którym tytule mowa.
Przed wami recenzja książki "Zaginiony symbol".

Najpierw garść informacji:
Autor: Dan Brown
Tytuł: Zaginiony symbol
Tytuł oryginalny: The Lost Symbol
Strony: 623
Data publikacji: 2013 (wydanie IX)
Wydawca: Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Sonia Draga
Data przeczytania: 28.08.2017
Ocena: 4,5/5 ☆

Wszystko zaczyna się zwyczajnie - Peter Solomon, przyjaciel profesora Langdona, prosi go o pomoc. Prelegent w ostatniej chwili odwołał swoją obecność, wiec Peter prosi Roberta o zastąpienie go. Ten niewiele myśląc wyraża zgodę i, nim zdąży się obejrzeć, jest w drodze do Waszyngtonu. Jednak kiedy dociera na miejsce okazuje się, że zaproszenie było farsą, a po Peterze zniknął wszelki ślad.

Choć niezupełnie jest to prawdą. Osoba, która sprowadziła Langdona do Waszyngtonu, zostawia mu prezent na podłodze Kapitolu - rękę Petera, będącą także zaproszeniem do dalszej rozgrywki i odnalezienia tego, co dotychczas było ukryte. Chcąc odnaleźć przyjaciela, Robert nie ma wyjścia jak podjąć rzucone mu wyzwanie. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę zanim będzie za późno?

Poszukiwań nie ułatwia fakt, że sprawą interesuje się CIA, a powody ich zaangażowania są co najmniej niejasne. Robert Langdon musi nie tylko znaleźć to czego chce od niego porywacz Petera ale przy okazji uniknąć śledzących to agentów. Czy ich zaangażowanie będzie miało pozytywne efekty bohaterowie przekonają się szybciej niż by chcieli.

Tak jak w każdej książce Dana Browna, tak i w tej rozwiązanie ukrywa się pod kilkoma szyframi i ukrytymi przesłaniami. Niektóre łatwiejsze do odgadnięcia, niektóre trudniejsze, choć z całą pewnością rozwiązanie Cię zaskoczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz